Artykuły numizmatyczne

Posted on 17/10/2019 3:15pm

Numizmatyka to nie tylko hobby czy ciekawe zajęcie, ale przede wszystkim dobry sposób na inwestowanie. Giełdy monet, portale numizmatyczne czy aukcje internetowe to tylko jedne ze sposobów sprzedania lub kupna unikalnych i wartościowych monet oraz banknotów.

Na naszym rynku przeważają monety srebrne oraz złote oraz najbardziej znane monety obiegowe. Jednak największą wartość dla kolekcjonerów mają monety okolicznościowe z racji ich małej liczby oraz unikalnej serii. Wartość danego zbioru zawsze podnoszą zgromadzone w niej monety rzadko spotykane.Inwestowanie w numizmatykę nie wymaga dużego doświadczenia, bowiem wiele istotnych informacji można znaleźć na portalach i serwisach numizmatycznych .https://snmw.pl/ zgłębić rynek warto zaopatrzyć się w katalog monet polskich lub katalog banknotów. Obie publikacje szczegółowo opisują wybrane serie numizmatów, zarówno tych historycznych jak i tych będących w obiegu jeszcze dość niedawno, można także odwiedzić skup monet - oto jeden ze skupów monet. Wrocław jest siedzibą tego skupu.

Do wyceny monet brane są pod uwagę ich gatunek, próba (ilość kruszcu zawartego w danej monecie), odmiana a także typ monety i data jej emisji. Tak samo ważnym czynnikiem mającym wpływ na cenę danego numizmatu jest nakład w jakim dana grupa monet została wybita.