Czy dobrze jest kupować książki mówione? Jakie mamy rodzaje tej książki mówionej?

Posted on 08/07/2022 8:03am

Audiobook to po prostu książka mówiona, co oznacza nagranie dźwiękowe, które ma odczytany przez lektora tekst publikacji książkowej. Tego typu książka jest zachowana przeważnie na płycie kompaktowej lub mp3, coraz rzadziej spotyka się ją w formie kasety magnetofonowej. W Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej popularność audibooków stale wzrasta, jesteśmy w staniesię spodziewać, że i takie same tendencje zauważalne będą i w naszym kraju.


Audiobooki spotkać można w czterech odmianach. Pierwszą z nich jest syntezator mowy. To z pewnością najsłabszy typ słuchowiska, na pewno denerwujący na dłużej. Wybrać go warto, gdy nie mamy innej metody, gdy nie istnieje inny sposób na zdobycie interesującej nas pozycji. Kolejnym rodzajem jest lektor. Delikatny, spokojny głos lektora jest najlepszy w książkach naukowych, poradnikowych czy biznesowych.

Przeczytaj dodatkowo takie ciekawe wskazówki z www (https://przerwa.studio/trener-personalny-gdansk), które przeczytasz pod tym odsyłaczem - one również przedstawiają to zagadnienie.

Nie pasuje za to w literaturze pięknej, ponieważ jest zbytnio małe emocjonalne zaangażowanie. Jak zaś chodzi o literaturę piękną, najbardziej odpowiedni będzie głos aktora.

telefon ze słuchawkami
Author: athriftymrs.com
Source: http://www.flickr.com
Zakupując książkę nie powinniśmy się sugerować tym, czy preferujemyczy nie konkretnego aktora. Jego głos w takiej książce, a gra aktorska w filmie, to całkowicie dwie inne sprawy. Niejeden aktor, za którym przepadacie może was rozczarować, w ten sposób, aktor całkowicie nieznany lub taki, co za nim nie przepadaliście może was naprawdę miło zaskoczyć. Coraz częściej pojawia się również audiobook, w w jakim to autor czyta własną książkę. To chyba najbardziej odpowiedni sposób na audiobooka. Powstaje coraz większa ilość takich książek, gdyż jest nimi duże zainteresowanie.


Jesteśmy w stanie wyszukać publikacje z każdej dziedziny, od prostych poradników poprzez książki sensacyjne, po nieco bardziej ambitne jak Lux Perpetua audiobook. Zobacz sam klikając tu. Nowe audiobooki są rewelacyjne jakościowo, dobrej jakości dźwięku. Na rynku jednakowoż można wyszukać także audiobooki tworzone dla niewidomych dawno temu, bo w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Jesteśmy w stanie je dzisiaj nabyć, gdyż są przerobione na format mp3. Jednakże, od takich publikacji wymagana jest cierpliwość, ponieważ niezbyt dobra jakość i słaby dźwięk sprawiają, że tego typu publikacje są dla prawdziwych pasjonatów.

Tags: MP3, literatura, aktor, autor