Funkcja telewizji

Posted on 05/04/2019 7:27am

Od momentu, gdy na świecie zjawił się fascynujący wynalazek jakim jest telewizor, rasa ludzka oszalała na jej punkcie. Pudło telewizyjne stało się obiektem pożądania wszystkich ludzi na naszej planecie. Teraz telewizor jest nieodłącznym elementem naszej egzystencji. Stał się on obowiązkowym sprzętem wyposażenia każdego domu. Zajmuje on także centralne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Co raz częściej rodziny decydują się na większą liczbę odbiorników, tak aby każdy domownik posiadał możliwość wyboru. Znamy przecież z własnego doświadczenia, jak zwykle kończą się starcia o władzę nad pilotem.
Telewizja stała się dla wielu odskocznią od trudów codzienności. Uwielbiamy po męczącym dniu umościć się wygodnie na kanapie i obejrzeć ulubiony film. Wyczerpani wieczną gonitwą potrzebujemy przyjemnej rozrywki, która uspokoi nasze zszargane nerwy. Legendarne kabarety, błyskotliwe komedie, a czasem coś głębszego, dla odmiany. Ale od dłuższego czasu nad telewizją skłębiły się ciemne chmury. Ze wszystkich stron słychać umoralniające głosy, które twierdzą, że jakość programów, pokazywanych w dzisiejszej telewizji, jest na bardzo niskim poziomie. Wylewamy pomyje na płytkie i pozbawione walorów artystycznych seriale, niesmaczne skecze i przewagę formy nad treścią. Obecnie program tv jest pełen paradokumentalnych seriali, które ogłupiają ludzi. Czy zatem telewizja straciła swoją misję?

program telewizyjny
Author: Anthony Quintano
Source: http://www.flickr.com
Tak naprawdę, w takim samym stopniu telewizja, jak i reszta mediów, po prostu idzie z duchem czasów i wychodzi naprzeciw wymaganiom widzów. Jeżeli jakiś serial nie ma wystarczającej oglądalności, to zostaje wyrzucany z ramówki. Zatem, w pewien sposób to społeczeństwo jest odpowiedzialne za to, co jest puszczane w naszej telewizji. Pamiętajmy też, że gusta są rozmaite. Dla wielbicieli wysokiej kultury powstały tematyczne kanały, do których już wszyscy rodacy mają dostęp. Zobacz program na


Tego typu różnorodność jest nam bardzo potrzebna. Każdy z nas przecież ma czasami ochotę na głupi żart, który rozładuje stresującą sytuację. W naszej codzienności zbyt dużo jest powagi. Dzięki nowym propozycjom telewizji publicznej posiadamy dzisiaj wybór, z czego pragniemy się pośmiać, a nad czym powzdychać.

Tags: programy, film, komedie, Media, telewizja, kultura, serial