Jakiego rodzaju rower najlepiej wybrać? Jakie mamy możliwości? O jakich kwestiach warto pamiętać podczas kupna?

Posted on 10/05/2022 11:50am

Jak chcemy zakupić rower trzeba poważnie nad tym pomyśleć, a to dlatego, że aktualnie odmiennie niż dawniej mamy do wyboru wiele pozostałych opcji. Faktycznie rowery klasyczne mają najwięcej zwolenników, ale jeśli interesują nas nowości najbardziej korzystnie poznać parę nowych typów rowerów.

Jeśli chodzi o powszechne modele, to z pewnością rowery szosowe są godne uwagi - [www]. Są najlepsze do jazdy po asfalcie, posiadają duże, 28-calowe koła, z wąskimi, od 23 do 25 milimetrów, gładkimi oponami. Kierownica w rowerze szosowym jest zagięta w dość znaczny sposób, to sprawia, że możemy zająć bardziej aerodynamiczną pozycję. W zależności od geometrii i ramy, standardowe rowery szosowe możemy podzielić na dwa typy, czyli sportowe oraz endurance. Kolejny typ to równie dobrze znane ”górale”.Tak zwane “górale” zostały zaprojektowane do jazdy w terenie, poza asfaltowymi drogami.

Ten artykuł jest niesłychanie zajmujący? Jeśli tak, to sprawdź też pozostałe polecane patelnia gazowa gastronomiczna treści, gdyż są tak samo interesujące i pochłoną Cię zupełnie.

Mają najczęściej koła od 26 do 29 cali. Najważniejsze są szerokie opony z dosyć agresywnym bieżnikiem, a jednocześnie jeden albo nawet dwa amortyzatory. Obecnie coraz więcej osób używa je do jeżdżenia po mieście. I chociaż nie są do tego stworzone to rzeczywiście pełnią swoją rolę. Inny, popularny model to rower trekkingowy, określane są też jako typowe rowery turystyczne, ponieważ wyposażone są klasycznie w błotniki, bagażnik i oświetlenie.

Źródło artykułu:

Koło ze szprychami
Author: Martin Fisch
Source: http://www.flickr.com
Opony są bardziej szerokie niż w szosówce oraz węższe niż w rowerze górskim. Pozycja za kierownicą jest bardziej wygodna niż w rowerze szosowym. Cross to dosyć często taki sam rower, ale nie ma turystycznych dodatków.

Rower crossowy możemy bez problemu przerobić na trekkingowy, najkorzystniej zamontowując w nim błotniki i bagażnik. Tego rodzaju rowery najlepiej wypadają na asfaltowych drogach i ubitych, ścieżkach z gruntu. Jak wspomnieliśmy na początku, dzisiaj mamy jednakowoż do wyboru wiele innych interesujących modeli rowerów. Jednym z nich jest z pewnością fatbike. To rower zbudowany na bazie górala. Ma masywne opony, o szerokości od 4 do 5 cali. Takie szerokie opony sprawiają, że fatbike bardzo dobrze sobie radzi podczas jazdy po śniegu oraz piasku.

Kliknij na ten link, by przeczytać pokrewne teksty. Przykładowo zobacz serwis, który prezentuje zajmującą Cię problematykę, a na pewno się nie zawiedziesz.

Często nie ma w tych rowerach amortyzatora, bo jego zadanie przejmuje szeroka opona.

Tags: Kierownica, opony, koła