Jaki wybrać lokalizator dla naszego czworonoga? Jakie są typy? Który jest szczególnie polecany?

Posted on 10/09/2020 8:00am

W rzeczy samej największym koszmarem właścicieli będzie ucieczka, przypadkowe zagubienie albo nawet porwanie ukochanego psa. Z pomocą w tego rodzaju sytuacjach przychodzą najnowocześniejsze gadżety. Jeden bardzo pomocny - lokalizator gps umożliwia bez kłopotu określić, w którym miejscu w danej chwili znajduje się nasz pies.


Lokalizator gps
biegnący pies
Author: mtch3l
Source: http://www.flickr.com
dla psa, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na ustalenie, w którym miejscu w danym momencie jest nasz pies kości prasowane (zobacz jak wygląda: na tej stronie). W większości tego rodzaju urządzenia są przeznaczone właśnie dla piesków. Część z nich ma ułatwić odnalezienie pupila, jaki przykładowo w czasie spaceru pobiegnie za bardzo daleko. Warto wiedzieć, iż nie wszystkie lokalizatory są najlepsze do odnajdywania niesfornych psiaków. Część z nich ma za zadanie pomóc nam we współpracy z myśliwskimi psami. Dzięki więc temu gadżetowi możemy przestać przejmować się tym, w którym miejscu aktualnie przebywa nasz pupil i skupić się po prostu na tropieniu.

Jak jednakże zajdzie taka potrzeba skorzystania z usług myśliwskiego psa, to jesteśmy w stanie swobodnie ustalić, w jakim miejscu aktualnie przebywa. Są tak rzeczywiście trzy podstawowe rodzaje lokalizatorów: dźwiękowe, radiowe oraz wspomniane na początku i polecane - gps. Różnią się one metodą, w który jesteśmy w stanie ustalić miejsce pobytu naszego pupila.


Modele dźwiękowe są najbardziej popularne. Taki nadajnik mocuje się na pasku do obroży zwierzaka, zależnie od tego,
kamera
na jaki model się zdecydujemy, różnoraka jest maksymalna odległość z której możemy usłyszeć dźwięk. Następny model to lokalizator radiowy. Ich największą zaletą jest to, że są niewielkich rozmiarów, więc bardziej komfortowe dla czworonoga. Łatwe są także w mocowaniu.

Bardzo ważną cechą jest użycie ekranu lcd. Najbardziej rozwinięty technologiczne i najbardziej warty polecenia jest lokalizator gps dla psa. Taki model ma najbardziej znaczny zasięg spośród każdego z zaprezentowanych typów urządzeń, tak więc jest najbardziej często wybierany przez myśliwych. Jest najbardziej niezawodny. Dobrze zresztą pamiętać, że warto korzystać z najbardziej nowoczesnych urządzeń, jak tego typu lokalizator gps czy przykładowo kamera z diodami, gdyż to najbardziej profesjonalne sprzęty (więcej: zobacz www). Jak mamy taką możliwość, to czemu z niej nie skorzystać?

Tags: gadżety, obroża, pupil