Książki były ludziom od setek lat, obecnie wypierane przez czytniki

Posted on 16/01/2022 7:19am

Literatura od wielu setek lat towarzyszy ludziom jako jedna z najstarszych rozrywek. W dawnych wiekach osoby umiejące pisać i czytać cieszyły się dużym szacunkiem, bo umiejętności te były elitarne i niezbyt dostępne dla wszystkich. Dopiero wymyślenie druku sprawiło, że wreszcie książki trafiły do zwykłych ludzi i zyskały dużą popularność.
Nauka z komputerem
Author: Goleudy Photography
Source: http://www.flickr.com
Mogłoby się wydawać, że nic nie da rady zatrzymać ogromnej popularności pisanego słowa. W końcu na papierowe kartki przelewano najwspanialsze pozycje światowej literatury, a oprócz tego ogrom wiedzy, jaką przez setki lat zebrała ludzkość.

Jeżeli na opisywany wątek posiadasz pytania, to poznaj więcej detali (http://www.chemiana100procent.pl/kategoria/kursy-z-chemii/) na publikowane zagadnienie, wchodząc tutaj - informacje będą z pewnością wartościowe.

Książki stały się tak wszechobecnym elementem życia większości z nas, że wielu ludzi po prostu traktowało je jako normalny element wyposażenia mieszkania czy domu- serdecznie zapraszam. Książki były czytane dla przyjemności, z książek młodzież, dzieci i studenci czerpali wiadomości, wreszcie z nich mogą korzystać również ludzie szukający różnego rodzaju porad, wskazówek czy przepisów. W dużej części domów można zobaczyć wiele książek, w wielu także utworzono wręcz małe biblioteki gromadzące pokaźne zbiory.

I kiedy mogło się wydawać, że słowu drukowanemu nic nie jest w stanie zaszkodzić, pojawiły się nagle komputery, a niewiele czasu po tym sieć internetowa. Odmieniło to do góry nogami praktycznie cały świat naukowej i rozrywkowej literatury. Nagle okazało się, że poradniki są niepotrzebne, bo wszystkie tego typu informacje bez żadnego problemu znajdzie się na wielu stronach, co więcej, całkowicie bezpłatnie.
książki
Author: ricoeurian
Source: http://www.flickr.com
Studenci i uczniowie również kupują obecnie dużo mniej książek, bo jeżeli znajdowali ją zeskanowaną w sieci, to w trosce o swój portfel wolą wybrać naukę z takiego źródła- .Poza tym ludzie w naszym kraju zaczęli dużo mniej czytać, przecież czynność ta może zmusić do uruchomienia wyobraźni i wysiłku, a w końcu łatwiej jest zasiąść przed ekranem telewizora i bezmyślnie spoglądać na szybko przelatujące obrazki. Ogromnie zmieniło także wypuszczenie do sprzedaży najróżniejszych czytników. Te niewielkie urządzenia elektroniczne pokazują na ekranie bardzo przypominającym kartkę papieru treść książki, przez co można nosić przy sobie wiele różnych tytułów.

Tags: komputery, nauka, książki, literatura, czytniki