Mieszkańcy miast i wiosek chodzą do sklepów zoologicznych, jednak wybierają całkiem inne przedmioty dla swoich pupili

Posted on 05/02/2023 7:28am

Posiadanie własnego psa łączy się z wieloma obowiązkami, szczególnie kiedy mieszka się w mieście. Wyprowadzanie ulubieńca na przechadzkę można z pewnością powierzyć starszemu kuzynostwu, które w ten sposób uczy się sumienności i przygotowuje się do wykonywania pozostałych życiowych zadań. Nasz wilczur potrzebuje jednakże nie tylko smyczy oraz kagańca. Niektórzy właściciele kupują na zimę nawet specjalne ubranka dla swoich ulubieńców. Chyba zapominają o tym, że najistotniejszy bywa świetny kompan do zabaw, czyli człowiek, który podczas przechadzek po lesie będzie bawił się tak samo dobrze jak psisko. A po powrocie do domu czworonóg musi się napić i wyspać. A psina mieszkająca na wsi prowadzi zupełnie inne życie niż ta w stolicy.


pies
Author: JakeCop
Source: http://www.sxc.hu
Czworonóg na wsi ma zazwyczaj bardzo zminimalizowany dostęp do wygód. Na jego śniadania składają się zazwyczaj odpadki ze stołu gospodarzy (np. skórki lub (cnc legnica) niezjedzone na drugie danie ziemniaki z mielonym). Na przechadzki raczej nie wychodzą, ponieważ całe dnie i nierzadko noce, spędzają uwiązane przy budzie. Ich posiadacze rzadko udają się do hurtowni z akcesoriami dla czworonogów. Incydentalne wizyty ograniczają się do zakupu łańcucha, szamponu przeciw owadom lub czasami karmy, ale tylko tej najtańszej. Trudno wyobrazić sobie ubogiego rolnika, który kupuje tak luksusowy artykuł, jakim jest np. karma marki Animonda - .


Z kolei wiekowe panie, które traktują swoje psy jak pełnoprawnych członków rodziny, do sklepów zoologicznych udają się równie często, co do sklepów odzieżowych. Karma versele laga będzie bardzo często znajdować się na samej górze zakupowej listy. Do tego potrzebne będą specjalnie spreparowane kości do czyszczenia psich zębów. Kolejnym towarem
pies
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
bywają zabawki dla zwierząt - zazwyczaj sprawiają one więcej radości samym posiadaczom niż czworonogom. Uśmiech na twarzy wywołują przecież mieszańce, które nie wypuszczają z pyska piszczącej świni.

Czworonogi w mieście tłoczą się wraz z właścicielami w niezwykle kameralnych pomieszczeniach. Przez całą zimę śpią pod dachem w ciepłym kącie mieszkania. Pani domu musi tylko pójść do sklepu, aby obejrzeć tam legowiska dla psów. A wybór odpowiedniego kojca dla czworonożnego ulubieńca nie będzie najłatwiejszy, zresztą dużo zależy od zasobności portfela właścicieli. Wielką zagadką pozostaje odpowiedź na zapytanie, czy naszym psom bardziej pasują takie szmaciane legowiska dla psów (), czy najzwyklejsza pszenna słoma, którą standardowo wkłada się w psią budę.

Tags: pies, karma, legowisko