Wyprawka do szkoły dla ucznia czyli czemu zakupy wrześniowe są takie drogie

Posted on 05/01/2021 7:30am

Końcówka wakacji i początek września to tradycyjnie okres wielkich szkolnych przygotowań. Trzeba kupić dzieciom plecakiem, przybory szkolne i zeszyty, nie można też oczywiście zapomnieć o podręcznikach. W praktyce na pojedyncze dziecko lekką ręką można wydać tysiąc złotych, a tak naprawdę im jest ono w starszych klasach, tym wydatków będzie więcej.

Książka
Author: nkzs
Source: http://www.sxc.hu
Dużym obciążeniem dla domowego budżetu są tradycyjnie podręczniki szkolne. Właśnie one najwięcej kosztują, i niestety przez zawirowania w szkolnictwie najczęściej kupuje się je na jeden raz, bez szans na ponowne wykorzystanie. Powiązane to jest z kilkoma rzeczami, przede wszystkim z co chwilę zmieniającymi się podstawami programowymi.

Ministerstwo edukacji cały czas eksperymentuje na uczniach, a wszystkie zmiany powodują również zmianę podręczników i to, że nie da się ich później wykorzystać przez następnych uczniów. Nawet jeśli chodzi o lektury szkolne jest dużo zamieszania, i na przykład powieści i opowiadania wykorzystywane przez któryś z roczników nie zawsze będą obowiązywać w następnych latach nauki - zobacz powieści i opowiadania.Następną sprawą, która niestety cały czas jest nadużywana przez firmy wydawnicze, jest drukowanie podręczników tak perfidnie, aby nie można ich było później używać. Podręczniki połączone są z zestawem ćwiczeń, i jeśli ktoś kupi dla ucznia odkrywam siebie klasa 2 pakiet podstawowy, to w nowym roku szkolnym wszystko będzie do wyrzucenia. Przez to właśnie, że uczniowie piszą i malują we wszystkich książkach z kompletu, to nie można ich później dać kolegom z młodszej klasy. Dodatkowo koszty szkolnych podręczników zwiększają różne akcesoria, nad słusznością których trzeba się dobrze zastanawiać. Przed laty uczeń posiadał tylko jeden podręcznik i z niego się uczył, a w zeszytach robił notatki. Obecnie oprócz podręcznika jest jeszcze zeszyt z ćwiczeniami, są również przyroda klasa 4 sprawdziany dla ucznia, i jeszcze kilka innych dodatków oferowanych w niektórych zestawach . I jak policzy się to wszystko, to dopiero wówczas okazuje się, z jakiego powodu komplet podręczników tak dużo kosztuje, dlatego warto poszukać przystępnych propozycji w sieci - odkrywam siebie klasa 2 pakiet podstawowy ().

Tags: książki, powieści, podręczniki