Umiemy kochać, lecz nie potrafimy zadbać o dietę? Karmy dla naszych czworonogów

Posted on 10/09/2020 8:31am

Psy są obecne w bardzo wielu polskich domach i często uznawane są za członka rodziny. Nie dziwi więc fakt, iż każdy właściciel czworonoga chciałby dostarczyć mu wszystkiego co najlepsze. Jednak nie zawsze to co postrzegane jako zdrowe dla właściciela jest korzystne dla jego pupila. Aż 80% polskich psów karmionych jest resztkami domowym, tylko 63% dostaje karmę suchą, zaś 26% karmę z puszki. Właściciele psów stale kierują się zasadą „czego nie zjem ja, na pewno zje Reksio”. To może nieodpowiednio wpłynąć na kondycję fizyczną i samopoczucie psa oraz być powodem zatruć i wszelkich nietolerancji pokarmowych. Karmiąc psa resztkami ze stołu sprawiamy, że nie otrzymuje tego, co konieczne do prawidłowego rozwoju.

Żywienie psa ma ogromne znaczenie dla jego kondycji, zdrowia i samopoczucia. Nagannym zachowaniem popełnianym przez właścicieli czworonogów jest również jednoczesne podawanie psu nie tylko jedzenia domowego, ale również psiej karmy. To błąd. Pełnoporcjowe karmy, np. karma Dolina Noteci są dokładnie zbilansowane pod względem zawartości witamin, minerałów i wszystkich innych składników odżywczych, iż dodawanie do diety psa innych składników np. w postaci resztek z obiadu tylko zaburza ten bilans i może mieć poważne konsekwencje. W sklepach zoologicznych, tych na naszych ulicach i tych w sieci, dostępne są karmy przeznaczone dla szczeniąt, psów dorosłych oraz tych z dodatkowymi kilogramami.

Nie zapominajmy, że minimalna zawartość wody w suchych karmach pozwala dłużej zachować ich świeżość. Gdy zapewnimy jej właściwe warunki długo zatrzyma walory odżywcze. Z uwagi na tę okoliczność karmę możemy kupić w sklepach internetowych. Sprawnie, w krótkim czasie i w domowym zaciszu będziemy mogli spokojnie przejrzeć ofertę sklepu. Ponadto, niepotrzebne będzie wnoszenie sprawunków do domu, gdyż firma kurierska dostarczy nam zakupy do domu.
Do magazynowania psiego pokarmu dobrze jest zakupić specjalnie do tego celu przeznaczony pojemnik, gdyż właściwie zabezpieczy karmę przed zawilgoceniem.