Z jakiego powodu warto wziąć psiaki jedynie ze sprawdzonego miejsca?

Posted on 14/02/2023 7:32am

Czy psiaki faktycznie boją się wybuchu fajerwerków i czy też kiedy psiaki na nas warczą lub szczekają, to korzystniej jest udawać martwego, czy rzucić się do ucieczki. Czy psy cierpią męki w blokach oraz co należy robić, jeżeli zawadzają sąsiadom.
kuwety
Author: Wolfgang Lonien
Source: http://www.flickr.com


Na te oraz inne zagadnienia porozmawiamy z behawiorystką i miłośniczką psów.


Jeśli chcielibyśmy kupić psa, to należy zdecydować się na odpowiednią, zarejestrowaną hodowlę. Trzeba sprawdzić na miejscu, jakiego rodzaju panują w tamtym miejscu warunki, podobnie jak w schronisku postarać się u hodowcy, ponieważ to on decyduje czy akurat taki człowiek będzie właściwy. Jeżeli rozmawiamy o pozytywnych i szanujących się hodowlach, to ciężko wyobrażać sobie, że hodowca zgadza się przekazać od siebie z miotu psiaka na upominek pod świąteczne drzewko bez ustalenia wszelkich spraw starannie oraz określenia przyszłego właściciela.


waga
Author: William Murphy
Source: http://www.flickr.com


Wszelkie odmienne możliwości nabycia psa powinny być niemożliwe, jednak to wizja idealnego świata. Niestety istnieją miejsca, gdzie zwierzęta oddaje się komukolwiek, aby się pozbyć kłopotu albo aby ocalał, gdyż warunki są katastrofalne. Są także pseudohodowcy lub hodowle, które sprzedadzą psa za paręset złotych. Reklamują się na stronach z ogłoszeniami i to oni cieszą się największym zarobkiem w okresie świątecznym. Trzeba ufać, że wszyscy ludzie kupujący psy czynią to bardzo racjonalnie, ale statystyki liczby porzuceń zwierząt w czasie lub niedługo po świętach pokazują coś zupełnie innego. W zakres informacji, jakie psy (Polecamy szelki dla dużego psa) chcą nam przekazać wchodzą nie tylko odgłosy, ale także zapach oraz tzw. mowa ciała, lecz tego nasze zmysły nie potrafią odebrać. Więc w wypadku szczekania intencje mogą być niezwykle zróżnicowane.
Załóżmy przykładowo jednak, że szczekając psiak ma schowany ogon, szyję i głowę w jednej linii z plecami, uszy położone, ściągnięty pysk oraz stoi na ugiętych łapach czy czasem się trzęsie. To widok, jaki możemy zobaczyć wielokrotnie blisko marketu.

Tags: dom, zwierzak, hodowla, właściciel, kupić