Zakupy w Katowicach czyli jakie atrakcje mogą zaoferować dwie najpopularniejsze handlowe galerie w tym mieście.

Posted on 17/11/2021 1:06pm

Katowice od długiego czasu są uznawane za stolicę Śląska, potwierdza to zresztą doskonale współczesny administracyjny układ, w jakim Katowice stanowią stolicę województwa śląskiego. W samych Katowicach mieszka więcej niż 300 tysięcy stałych mieszkańców, bardzo dużo w całej aglomeracji, trudno się więc dziwić, że w tym rejonie bardzo dynamicznie rozwija się zorganizowany handel. Rzecz jasna podstawę stanowią tu wielkie hipermarkety, na terenie Katowic funkcjonują chyba każdej liczącej się w kraju firmy.

Katowice
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Dużo, tak samo jak w innych miejscowościach, jest także różnych dyskontów, no i rzecz jasna cały czas dobrze się trzymają małe, osiedlowe sklepy, gdzie można kupić oferty na stronie Ta część handlu rozwija się bardzo szybko, o ile w roku 2011 było około 40 supermarketów, o tyle obecnie jest już ich siedemdziesiąt.

Prezentowany temat jest dla Ciebie wciągający? Z pewnością zainteresuje Cię też nowa publikacja (https://bautec-lodz.pl/), która ma podobne kwestie.

Wielu ludzi ma obawy, że w pewnym momencie w mieście tym będą tylko dyskonty i banki, zresztą to zjawisko niepokoi władze, które próbują wymyślić, jak da się zapanować nad tym wszystkim.



Jednak zakupy w Katowicach to nie jedynie sklepy i markety, lecz również kilka dużych handlowych galerii, gdzie można kupić zobacz więcej na tej stronie. Bez wątpienia ogromną rolę w lokalnym handlu zaczęła odgrywać Galeria Katowice, położona w sąsiedztwie dworca kolejowego.

Czy omawiany artykuł jest dla Ciebie cenny? Jeżeli tak, to bez wątpliwości zainteresuje Cię także to wiarygodne opracowanie - mówi o podobnej problematyce.

Oferta tej galerii to kilka poziomów, na jakich działa prawie 250 placówek większości cenionych i znanych w naszym kraju marek, kawiarnie, bary i restauracje, a także nowoczesne kino, w którym można odpocząć w czasie zakupów.

Centrum handlowe
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com
Galerię zaprojektowano z dużym smakiem i elegancją, będąc jednym z najładniejszych obiektów tego typu na terenie Śląska. Podobnie wielu ludzi twierdzi o Silesii City Center, funkcjonującej od blisko dziesięciu lat galerii uznawanej za największy obiekt tego typu w rejonie. Liczby nie kłamią, wielkość blisko stu tysięcy metrów kwadratowych i ponad 300 sklepów wrażenie jednak robią. Ale najbardziej tę galerię charakteryzuje oferta marek, swoje sklepy mają tam otwarte firmy, jakich raczej się nie zobaczy w centrach handlowych w żadnej okolicznej miejscowości.

Tags: zakupy, sklepy, Katowice, markety, Galeria Katowice